allegro


Biuro prasowe Komunikat prasowy 
 
Znajdź komunikat
  
26.06.2012

Zakupy na raty na Allegro


Multimedia 
 
«1 z 6pobierz»
jpg, 6.54kB
jpg, 5.98kB
jpg, 6.94kB
jpg, 6.56kB
jpg, 6.64kB
jpg, 6.66kB
 
Zobacz też 
  
Kontakt dla mediów 
 
Joanna Wagner
Grupa Allegro Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166  Poznań
http://www.allegro.pl

 
Inne formaty 
  
   

Allegro, największa platforma e-commerce w Polsce, oraz lider płatności internetowych PayU wprowadzają nową metodę płatności - zakupy na raty. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania umowy, potwierdzeń telefonicznych czy dostarczania zaświadczeń o dochodach. Wraz z nową usługą Allegro i PayU zmieniają standardy nie tylko internetowego handlu, ale także procesu kredytowania. Partnerem pożyczkowym PayU w obsłudze płatności ratalnych jest spółka Alior Sync.

Allegro i PayU regularnie wyznaczają trendy w e-commerce, wprowadzając rozwiązania usprawniające proces zakupów i płatności w Internecie. Kolejną przełomową usługą są całkowicie internetowe raty. Na platformie handlowej Allegro można już kupić na raty przedmioty o wartości od 300 do 20 000 zł. Korzystając z rat można zapłacić za jeden produkt lub cały koszyk zakupów. Kredytobiorca sam decyduje, na ile miesięcznych rat rozłoży płatność (min. 3, maks. 36). Oprocentowanie pożyczki wyniesie 11% lub 14%, w zależności od wyboru wariantu  – z ubezpieczeniem lub bez.

Naszą intencją jest dostarczenie użytkownikom jak najszerszych i jednocześnie maksymalnie wygodnych i szybkich możliwości przyjmowania oraz dokonywania płatności, co przekłada się na wzrost liczby realizowanych transakcji - mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor Zarządzający Allegro.pl. - PayU od wielu lat obsługuje płatności internetowe na platformie handlowej Allegro, gwarantując bezpieczne i szybkie zakupy.Wspólnie systematycznie wprowadzamy nowe mechanizmy usprawniające e-zakupy. Tym razem, opierając się na bogatych doświadczeniach, jako pierwsi zdecydowaliśmy się uruchomić całkowicie internetowe płatności ratalne  – dodaje.

Największą zaletą rat PayU jest to, że wszystkie formalności z nimi związane można załatwić online w kilka minut, bez potwierdzeń telefonicznych, wizyty kuriera z umową czy zaświadczeń z miejsca pracy o dochodach. Szczególnie przyjazny i szybki proces kredytowy udostępniono najaktywniejszym użytkownikom Allegro, którzy po zalogowaniu się do swojego konta otrzymują informację o wielkości przyznanego limitu kredytowego, z którego można skorzystać tak samo łatwo, jak przy płatnościach kartą lub przelewem..

– Uruchomiliśmy całkowicie internetowe raty na platformie handlowej Allegro, aby umożliwić zakup towarów, gdy kupujący nie posiada w danym momencie  odpowiednich  środków pieniężnych lub woli rozłożyć płatność w czasie. Jest to zupełnie nowa jakość zakupów ratalnych w sieci, dopasowana do potrzeb internautów mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU SA. – Jestem przekonana, że płatności ratalne zostaną dobrze przyjęte przez użytkowników Allegro, którzy cenią  wygodę i szybkość zakupów w Internecie – dodaje.

Aby skorzystać z rat PayU na Allegro, należy wybrać w formularzu zamówienia raty PayU jako formę płatności. Następnie kupujący zostaje przekierowany na stronę PayU, gdzie widzi podsumowanie transakcji i przechodzi do wniosku kredytowego online. Po wypełnieniu wniosku partner pożyczkowy  Alior Sync sprawdza historię kredytową użytkownika w Biurze Informacji Kredytowej i podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki. W celu weryfikacji danych kupujący potwierdza zaproponowane warunki, wykonując przelew zwrotny na kwotę 1 zł.

Raty na Allegro to pierwszy projekt realizowany przez PayU przy współpracy z Alior Sync Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronach

http://poznaj.allegro.pl/payu/installments.php

http://www.raty.payu.pl/

deliciousfeeddrukuj stronępoleć znajomemu

Załączniki