allegro


Biuro prasowe Komunikat prasowy 
 
Znajdź komunikat
  
13.10.2011

Nowy wygląd strony oferty w serwisie Allegro


Multimedia 
 
«1 z 1pobierz»
png, 445.9kB
 
Zobacz też 
  
Kontakt dla mediów 
 
Dział Komunikacji Korporacyjnej
Grupa Allegro Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166  Poznań
http://www.allegro.pl
Zespół Prasowy odpowiada wyłącznie na korespondencję przesłaną przez dziennikarzy.

Anna Tokarek
Grupa Allegro Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166  Poznań

 
Inne formaty 
  
   

13 października serwis Allegro udostępnił Użytkownikom wersję demo nowego wyglądu strony oferty. Przejrzysty układ informacji pozwoli Kupującym szybko dotrzeć do kluczowych danych o produkcie. Użytkownicy będą mieli możliwość przełączania się między starym a nowym wyglądem oferty. Wkrótce zostanie włączony nowy wygląd we wszystkich aukcjach.

Jedną z głównych zmian jest przeniesienie galerii zdjęć na górę strony aukcji. Obok galerii znajdą się również najważniejsze informacje o cenie przesyłki, dane Sprzedawcy oraz nowość, kalkulator kosztu wysyłki kilku przedmiotów. Wystarczy wpisać ile sztuk danego produktu chcemy kupić, a system przeliczy ile zapłacimy za wysyłkę. Kalkulator jest dostępny jeśli Sprzedający korzysta z cenników dostawy.

Najnowszy wygląd strony przedmiotu to część naturalnej adaptacji serwisu do obowiązujących w branży e-commerce standardów. Zmiany w wyglądzie strony zostały wprowadzone w oparciu o analizy klikalności poszczególnych elementów na stronie aukcji oraz wewnętrzne badania eye-tracking`owe.
- Nasze badania i doświadczenie projektowe umożliwiają optymalny dla Użytkownika rozwój serwisu, respektujący jego nawyki zakupowe i akcentujący te informacje, które decydują o wyborze konkretnego przedmiotu spośród kilkunastu milionów dostępnych w Allegro ofert – mówi Justyna Zimna z Działu Produktów Allegro. Użytkownik Allegro 2011 to doświadczony użytkownik Internetu i stały bywalec sklepów internetowych. Zależy nam na tym, aby nasza strona przedmiotu była stale dostosowywana do sposobu, w jaki intuicyjnie już poszukuje się pewnych informacji podczas zakupów online. Dlatego śladem innych serwisów Grupy Allegro, galerię np. przenosimy do lewej górnej części strony oferty – w Internecie nie ma lepszego substytutu dla dokładnego obejrzenia przedmiotu przed dokonaniem zakupu – podkreśla Zimna.  

W nowym wyglądzie, w oddzielnych zakładkach znajdą się:

  • parametry i opis przedmiotu przygotowany przez sprzedającego,
  • informacje o wszystkich sposobach dostawy i ich cenach,
  • oferty kupna,
  • opis z katalogu produktów, jeżeli oferta będzie z nim połączona.
deliciousfeeddrukuj stronępoleć znajomemu

Załączniki

typ: png, 446 kB