allegro


Biuro prasowe Komunikat prasowy 
 
Znajdź komunikat
  
10.03.2010

Rękodzieło – nowa kategoria główna w serwisie Allegro


Kontakt dla mediów 
  
Inne formaty 
  
   

10 marca wystartuje kolejna kategoria główna serwisu Allegro. Rękodzieło to spójna i czytelna oferta produktów do własnoręcznego wykonywania prac w różnorodnych technikach.

Od kilku lat polski rynek produktów do ogólnie pojętego rękodzieła wyraźnie się rozrasta.  Stopniowo pojawia się coraz więcej dystrybutorów i producentów artykułów oraz narzędzi  tego typu. Fora i galerie z produktami „hand made” zyskują coraz większe zainteresowanie, a Internet stanowi główne miejsce handlu oraz wymiany doświadczeń wśród twórców własnoręcznie wykonywanych prac.

- W Polsce sukcesywnie rośnie zainteresowanie rękodziełem. Przedmioty ręcznie wykonane pojawiają się już nie tylko jako wystrój prywatnych domów, ale też kawiarni, restauracji i firm. Świetnie prosperują przedsiębiorstwa czy fundacje oferujące kreatywne warsztaty i kursy, a także e-galerie, w których zakupić można prace twórców. Branża ta jest jednak nadal nowością w Polsce – przekonuje Katarzyna Sobczak z serwisu Allegro. Chcemy ułatwić Kupującym dotarcie do produktów, których poszukują, z drugiej strony planujemy szerszą promocję tej grupy towarów tak, by nowa kategoria stała się atrakcyjna również dla sprzedawców -  dodaje Sobczak.

Poza zmianą miejsca w samym serwisie, Rękodzieło zyska także nową, bardzo czytelną strukturę wewnętrzną opartą na towaroznawstwie oraz typowych technikach stosowanych w rękodziele. W jednym miejscu zostaną skupione produkty dotychczas dostępne w kategoriach: Dom i ogród (rękodzielnictwo), Odzież, Obuwie, Dodatki (artykuły krawieckie) oraz Biżuteria i zegarki (akcesoria jubilerskie). W przyszłości rozwój kategorii ma na celu odpowiednio pozycjonować także najnowsze trendy w rękodziele - pergamano, embossing,  mixed art i digital scrapbooking.

W kategorii Rękodzieło znajdą swoje miejsce także niepowtarzalne, ręcznie wykonane przedmioty, które do tej pory funkcjonowały w różnych częściach serwisu.

 

deliciousfeeddrukuj stronępoleć znajomemu